Współczesny turysta posiada coraz większą świadomość kulinarną, dlatego zwraca większą uwagę na to, co i gdzie je. Szuka więc miejsc, gdzie będzie mógł dobrze i ze smakiem zjeść. Przyjeżdżając do Kudowy-Zdroju zostaniesz przeniesiony do magicznego świata kuchni wypełnionej wieloma przyprawami oraz wyśmienitymi daniami.

Kudowa-Zdrój na szlaku kulinarnym Ziemi Kłodzkiej może poszczycić się wieloma restauracjami, kawiarniami serwującymi dania oraz desery na najwyższym poziomie. Znajdziesz tu kuchnię polską oraz regionalną z niepowtarzalnym smakiem tutejszego pstrąga, sarny oraz gęsi. Odwiedzając Kudowę-Zdrój nie można ominąć kuchni naszych południowych sąsiadów. Na terenie miasta znajdują się lokale specjalizujące się w daniach kuchni czeskiej, serwując je w oryginalnym wydaniu. Ponadto w Kudowie-Zdrój znajdziesz restauracje z kuchnią włoską, które serwują posiłki w oparciu o oryginalne przepisy z półwyspu apenińskiego. Do przygotowania swoich dań tutejsi szefowie kuchni używają najróżniejszych przypraw świata. Niemal każda restauracja posiada specjalnie przygotowane menu dla najmniejszych turystów aby, również oni mogli skorzystać z przysmaków serwowanych w Kudowie-Zdrój. Dla smakoszy słodkości liczne kawiarnie oraz cukiernie przygotowały tradycyjne smakołyki niespotykane nigdzie indziej jak tylko w Kudowie-Zdrój.

Kudowa-Zdrój to kraina różnych kuchni z wieloma restauracjami pełnymi niepowtarzalnego smaku oraz kawiarni pełnych słodkości.