Wiele osób rezerwuje górskie szlaki tylko i wyłącznie na letnie urlopy twierdząc, że wizyta w górach wiosną i jesienią nie jest dobrym pomysłem. Założenie to nie do końca jest jednak dobre, ponieważ w okresie przejściowym kurorty oferują wiele atrakcji. Docenią je szczególnie miłośnicy spokoju, ciszy oraz niskich cen.

Wakacje tańsze niż w sezonie

basen w hotelu

Wyjazd na urlop w sezonie często wiąże się z dużymi kosztami. Najdroższe są noclegi i wyżywienie – właściciele hoteli i pensjonatów nierzadko podnoszą ceny w okresie, kiedy zainteresowanie wynajmem jest bardzo duże. Związane jest to nie tylko z chęcią zysku, ale także z ich nakładem pracy. Kiedy ośrodek odwiedza więcej gości obsługa ma bardzo dużo pracy. Wynajmując pokoje gościnne w Kudowie-Zdrój poza sezonem można oszczędzić, a środki przeznaczyć na wydłużenie wakacji o kolejny dzień lub dwa.

Polska złota jesień na górskich szlakach

Od kilku lat od czerwca do sierpnia często pogoda płata figle. Upały nie każdego zachęcają do spacerów po górskich szlakach. Właśnie dla takich osób doskonałym rozwiązaniem będzie urlop na przełomie września i października. Zwykle można wtedy liczyć na piękną, słoneczną pogodę. Lasy zaczynają mienić się pięknymi barwami, strumienie przyjemnie szumią, a na szlakach nie ma tłumów turystów. To idealne warunki do tego, by rozkoszować się klimatem południowej części Polski. Nawet jeśli trafimy na złą pogodę znajdziemy ciekawe zajęcie. Możemy wybrać się do muzeów, zrelaksować się podczas zabiegów SPA lub skosztować regionalnych przysmaków, które oferuje niejedna restauracja. Kudowa-Zdrój to miejsce wyjątkowe także jesienią!

Kudowa-Zdrój dla każdego

Oferta regionu jest bardzo szeroka i obejmuje nie tylko restauracje i noclegi. Kudowa-Zdrój położona jest blisko wielu atrakcji turystycznych. Ruchoma Szopka, Muzeum Zabawek, Muzeum Minerałów, Park Zdrojowy – to tylko niektóre miejsca warte uwagi. Udając się kilka kilometrów poza miasto warto udać się także do czeskiego Skalnego Miasta, jaskiń, czy nawet zwiedzić Browar Primator w Nachodzie. Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego, czy zdecyduje się na podziwianie okolic, czy skorzysta z atrakcji, jakie oferuje Kudowa-Zdrój. Noclegi, kulinaria, piękny krajobraz i wyjątkowe miejsca, a wszystko w pięknych Sudetach.

Jesienne wycieczki to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie spokój i brak tłumów. Sudeckie szlaki zachwycają swoim pięknem turystów z całego kraju i zagranicy nie tylko latem, ale również na przełomie września czy października.