Kudowa-Zdrój położona jest przy drodze krajowej nr.8, dzięki temu dojazd do kurortu jest bardzo prosty z wieloma możliwościami. Samochodem obierz kierunek na Pragę drogą nr.8 a napewno dojedziesz do Kudowy-Zdrój. Do Uzdrowiska stale kursują autobusy, obsługiwane przez PKS Wrocław, Częstochowa, Kielce, Kłodzko oraz Warszawa. Do Kudowy - Zdrój kursują również autobusy i busy obsługiwane przez wiele prywatnych firm. Kolejną z możliwości dotarcia do Uzdrowiska stwarza bezpośrednie połączenie PKP z Wrocławia.
Podróżować po mieście można kilkoma sposobami. Możesz skorzystać z licznie ustawionych samochodów taxi znajdujących się przy dworcu PKP i PKS oraz przy ul. Słonecznej. Można zwiedzić miasto MELEKSEM ustawionym przy Parku Zdrojowym bądź skorzystać z turystycznych bryczek konnych świadczących usługi przewoźnicze. Po Kudowie-Zdrój można poruszać się również rowerami wypożyczając je w licznych wypożyczalniach.
W Kudowie-Zdrój znajdują się liczne banki. BZWBK na ul. Zdrojowej 31, PKO Bank Polski ul. Zdrojowa 23, Bank Pekao SA ul. Zdrojowa 18, Bank Spółdzielczy ul. Zdrojowa 50, Alior Bank ul. Zdrojowa 6.
Przy głównej ulicy przebiegającej przez centrum miasta znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe na których można zaparkować samochód. Bezpłatny parking znajduje się, również przy Aquaparku ,,Wodny Świat" ul. Stanisława Moniuszki 2a. Parkingi płatne - strzeżony znajdują się przy Aleji Jana Pawła II. Parking płatny - niestrzeżony znajduje się przy ul. Zdrojowej 36.
Kudowa-Zdrój posiada pogotowie ratunkowe, jednak aby skorzystać z pomocy należy zadzwonić na numer 112. Opiekę doraźną oraz świąteczną świadczy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Kudowie-Zdrój mieszczący się przy ul. Zdrojowej 36c
W Kudowie-Zdrój znajdują się 4 apteki. Na ulicy Głównej 21 Apteka Vita, na ul. Zdrojowej 46 Apteka Pod Lwem, na ul. Nad Potokiem 22c Apteka Nad Potokiem oraz na ul. Zdrojowej 38 Apteka Zdrojowa. Dyżur świąteczny oraz nocny obsługuje apteka Pod Lwem.
W obrębie Kudowy-Zdrój znajdują się cztery kościołay w których każdego dnia odprawiane są Msze Święte. Harmonogram mszy dostępny jest na stronie każdej parafii tj. Parafia Św. Katarzyny, Św. Bartłomieja, Św Marcina i Matki Bożej Pocieszenia w Czermnej.

Punkt Informacji Turystycznej

Godziny otwarcia

Pon
9:00-17:00
Wto
9:00-17:00
Śro
9:00-17:00
Czw
9:00-17:00
Pią
9:00-17:00
Sob
10:00-13:00
Nie
ZAMKNIĘTE