Sudety to wyjątkowy, często pomijany przez turystów obszar. Ten piękny, znajdujący się na granicy Polski i Czech łańcuch górski z pewnością zasługuje na uwagę podczas planowania wakacyjnego wypoczynku. Do zaoferowania ma nie tylko piesze szlaki rozciągające się pomiędzy dolinami i pagórkami, ale także szereg innych propozycji. Atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój, czyli jednym z najlepiej usytuowanych miast w tej części kraju, to doskonała propozycja nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci.

Wyjątkowe miejsca dla miłośników historii

Muzeum zabawek

W Sudetach znajduje się wiele miejsc oferujących wyjątkowe spotkanie z historią. Jednym z nich jest Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego. Jest to skansen, w którym można zobaczyć drewniane budynki powstałe w XVIII i XIX wieku. Oprócz zwiedzenia wyjątkowych ekspozycji kierownictwo ośrodka organizuje różnego rodzaju warsztaty oraz wydarzenia. Podziwianie mistrzostwa fachu ciesielskiego i rzeczy używanych przez mieszkańców tamtych rejonów ponad 200 lat temu to nie jedyne atrakcje turystyczne. Kudowa-Zdrój słynie także z Muzeum Zabawek. To magiczne miejsce, w którym odnajdą się nie tylko dzieci, ale także dorośli. Wystawa rzeczy z czasów PRL pozwoli dojrzalszym zwiedzającym przenieść się w beztroskie czasy szkolne.

Czyste powietrze, piękne szlaki turystyczne i rozwinięta baza noclegowa

Kudowa-Zdrój jest jednym z miast, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Zarówno miłośnicy poznawania historii, jak i osoby ceniące sobie kontakt z naturą lub wypoczynek w ośrodku SPA będą mogli spędzić urlop w taki sposób, jaki im najbardziej odpowiada. Z samego rana można wybrać się na wyprawę po Parku Narodowym Gór Stołowych podziwiając piękne widoki i bujną roślinność tamtych terenów. Aqua Park, Ranch Montana, Mountain Emotion oraz Park Rozrywki oferują szereg atrakcji dla aktywnych. Korzystając z oferty hoteli, pensjonatów i sanatoriów bez problemu można znaleźć nocleg z wyżywieniem. Kudowa-Zdrój to miejsce, w którym nie ma przeszkód by zjeść zarówno specjały kuchni polskiej, jak i czeskie przysmaki. Smakosze z pewnością docenią smak pstrąga, gęsi czy dziczyzny przyrządzonej według starych receptur.

Wakacje w Kudowie Zdrój to także świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na problemy zdrowotne. Świeże powietrze oraz ośrodki lecznicze pozwolą nie tylko na odpoczynek, ale przede wszystkim szybszy powrót do zdrowia. Ogromnym atutem tego miejsca jest także jego lokalizacja – z miasta można udać się na wycieczkę do pobliskich Czech lub w Karkonosze by wspiąć się na szczyt Śnieżki.