Zamki w okolicy Kudowy-Zdroju

Zamki w okolicy Kudowy-Zdroju

Twierdze i pałace występują na Dolnym Śląsku nad wyraz licznie, co świadczy o niegdysiejszej sile regionu lub władających nim rodów. Biegnący przez Ziemię Kłodzką Bursztynowy Szlak stymulował budowę pierwszych zamków, a narastająca rywalizacja czesko-polska jeszcze przyspieszała ten proces. Nie znaczy to, że fortyfikowanie zakończyło się wraz ze średniowieczem, gdyż lokalne obwarowania powstawały jeszcze tuż przed II wojną światową.

Czytaj dalej

Muzeum zabawek

Dlaczego warto spędzić wakacje w Kudowie Zdrój?

Sudety to wyjątkowy, często pomijany przez turystów obszar. Ten piękny, znajdujący się na granicy Polski i Czech łańcuch górski z pewnością zasługuje na uwagę podczas planowania wakacyjnego wypoczynku. Do zaoferowania ma nie tylko piesze szlaki rozciągające się pomiędzy dolinami i pagórkami, ale także szereg innych propozycji. Atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój, czyli jednym z najlepiej usytuowanych miast w tej części kraju, to doskonała propozycja nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci.

Czytaj dalej

basen w hotelu

Jesienna wycieczka do Kudowy-Zdrój

Wiele osób rezerwuje górskie szlaki tylko i wyłącznie na letnie urlopy twierdząc, że wizyta w górach wiosną i jesienią nie jest dobrym pomysłem. Założenie to nie do końca jest jednak dobre, ponieważ w okresie przejściowym kurorty oferują wiele atrakcji. Docenią je szczególnie miłośnicy spokoju, ciszy oraz niskich cen.

Czytaj dalej

błędne skały

Przygotuj się na wycieczkę po szlakach turystycznych Gór Stołowych

Niewątpliwie największą atrakcją Kudowa i okolic są piękne pasma górskie. Sudety są charakterystycznym punktem na mapie ze względu na swoją budowę i ukształtowanie terenu. W tamtym regionie na szczególną uwagę zasługuje Park Narodowy Gór Stołowych i szlaki, które się przez niego ciągną. Wybierając się w tamte rejony najlepiej znaleźć nocleg gdzieś w pobliżu – wyjątkowe pokoje gościnne oferuje Kudowa-Zdrój.

Czytaj dalej