Kudowa-Zdrój to miejsce piękne oraz tajemnicze, posiadające w swoim obrębie ciekawe atrakcje turystyczne.

Liczne atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój przyciągają do siebie ludzi w każdym wieku i o każdej porze roku. Można tu znaleźć rozrywkę zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych turystów. Kudowa-Zdrój oferuje wyjątkowe atrakcje turystyczne słynne także poza regionem np. Kaplica Czaszek czy Ruchoma Szopka. Dla najbardziej wymagających turystów miasto ma nietuzinkowe formy spędzania czasu tj. Muzeum Zabawek, Muzeum Pogórza Sudeckiego, Aqua Park, a także parki linowe i wiele innych atrakcji umożliwiających aktywny pobyt w Kudowie-Zdrój. Oprócz atrakcji komercyjnych miasto dysponuje wieloma trasami spacerowymi prowadzącymi m.in. przez Park Zdrojowy oraz niewielkie uliczki mające swój oryginalny klimat.

Szlaki spacerowe prowadzące przez Górę Parkową doprowadzą nas do tarasu widokowego oraz miejsca niezwykle lubianego przez zakochane pary w postaci Altanki Miłości. Rozciąga się stąd widok na Park Zdrojowy i jego okolice. Kudowę otacza pasmo Sudetów, a tam czekają liczne górskie szlaki, gdzie można wybrać się na pieszą wędrówkę i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Są to Błędne Skały, Szczeliniec oraz Skalne Grzyby i wiele innych tras spacerowo-widokowych.

Kudowa-Zdrój to idealne miejsce zarówno dla osób ceniących sobie ciszę, spokój oraz wypoczynek na łonie natury, ale także dla chętnych do spędzenia aktywnego wypoczynku, a także znakomita baza noclegowo-wypadowa do odwiedzenia zakamarków Ziemi Kłodzkiej.